اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا یک اتحادیه اقتصادی-سیاسی است که از 27 کشور اروپایی تشکیل شده‌ است. پیمان اتحادیه اروپا ی در تاریخ 7 فوریه 1992 در شهر ماستریخت کشور هلند و پس از مذاکرات صورت گرفته در تاریخ 9 دسامبر 1991 بین اعضای European Community امضا و در تاریخ 1 نوامبر 1993 به اجرا گذاشته شد. این پیمان در سال 1999 واحد پول مشترکی به نام یورو را معرفی کرد که تاکنون در 19 کشور جایگزین پول‌های ملی شده‌ است.

در حال حاضر تعدلد 21 کشور از اعضای اتحادیه اروپا عضو ناتو می باشند.

مردم بریتانیا در همه پرسی ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶ که دیوید کامرون نخست‌وزیر وقت بریتانیا برگزار کرد رای به خروج بریتانیا ار اتحادیه اروپا دادند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا عبارتند از :

پرچم کشور پایتخت
اتریش وین
بلژیک بروکسل
بلغارستان صوفیه
قبرس نیکوزیا
جمهوری چک پراگ
دانمارک کپنهاگ
استونی تالین
فنلاند هلسینکی
فرانسه پاریس
آلمان برلین
یونان آتن
مجارستان بوداپست
ایتالیا رم
لتونی ریگا
پرچم کشور پایتخت
لیتوانی ویلنیوس
لوکزامبورگ لوکزامبورگ
مالت والتا
هلند آمستردام
لهستان ورشو
پرتغال لیسبون
رومانی بخارست
سلواکی براتیسلاوا
اسلوونی لیوبلیانا
اسپانیا مادرید
سوئد استکهلم
کرواسی زاگرب
سوئیس برن

اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن برای صدور ویزای شینگن، مسافر را مستلزم به داشتن بیمه مسافرتی می نمایند و تا زمانی که مسافر بیمه مسافرتی مناسب(حداقل بیمه مسافرتی 30000 یورو یا بیشتر) نداشته باشد، برای او ویزای شینگن صادر نمی گردد.

مسافران گرامی باید توجه داشته باشند که بیمه مسافرتی انتخاب شده باید متناسب با کل مدت پیش بینی شده اقامت یا مسافرت آنها باشد.

تاریخ شروع بیمه نامه از تاریخ ورود به کشور مقصد شروع می شود.

برای درخواست روادید چند بار ورود˛یک ساله و یا چند ساله داشتن بیمه مسافرتی معتبر برای سفر اول کفایت می کند. برای هر بار اقامت بعدی در محدوده شنگن باید مسافر خود را بیمه کند. مدرک بیمه را در زمان ورود به کشور مقصد همراه داشته و به بازرسان مرز نشان دهد. (در ضمن امکان خرید بیمه مسافرتی multiple هم وجود دارد).

ناشر : بیمه مسافر
نویسنده : مقالات بیمه مسافر
تاریخ انتشار : 1395/10/04
تعداد بازدید : 3,873
logo-samandehi