بیمه مسافرتی عتبات عالیات (کربلا-عراق)

کشور عراق در خاورمیانه و جنوب غربی آسی قرار گرفته است. این کشور با کشورهای ایران، سوریه،ترکیه، اردن، کویت و عربستان سعودی مرز مشترک دارد. عراق در جنوب مرز آبی کوچکی با خلیج فارس دارد.

عراق با حدود 33 میلیون نفر جمعیت جزو کشورهای نفت خیز جهان می باشد. آب و هوای عراق در اکثر نقاط گرم است ولی در برخی از نقاط کردستان عراق که کوهستانی است معمولاً سردسیر است. کشور عراق دارای فرهنگ و تمدین قدیمی است و تاریخ آن با امپراطوری های ایران و عثمانی گره خورده است.

با توجه به قرار گرفتن عتبات عالیات در کشور عراق در شهرهای کربلا، نجف، سامرا و کاظمین و قرار داشتن آرامگاه های شش تن از دوازده امام شیعیان در این کشور، کشور عراق از لحاظ دینی و مذهبی همواره مورد توجه مردم ایران بوده است. به صورتی که برخی از ایرانیان در شهرهای زیارتی عراق ساکن شده اند.

عتبات عالیات مهم ترین کانون تحصیل و آموزش معارف دینی برای شیعیان به حساب می آیند و سالانه افراد زیادی از ایران و سایر کشورهای مسلمان برای زیارت آرامگاه پیشوایان خود به این کشور سفر می کنند.

اکثر ایرانیان که قصد سفر به عتبات عالیات را دارند ماه های محرم و صفر را برای سفر خود انتخاب می کنند. و حدود 80 درصد زائران ایرانی از مرز مهران وارد کشور عراق می شوند.

هر سال خدمات رفاهی و مسافرتی بهتری از جانب آژانس های مسافرتی و سازمان حج و زیارت برای راحتی و امنیت زائران ارایه می شود و ایرانیان نیز نقش پررنگی در بازسازی و توسعه عتبات عالیات و حرم مطهر امام حسین دارند.

 

عتبات عالیات

سفر به عتبات عالیات حلاوت و شیرینی خاصی برای عاشقان اهل بیت(ع) دارد و همین علاقه باعث سوءاستفاده برخی از آژانس های مسافرتی و افراد سودجو شده است. در سال های اخیر سازمان حج و زیارت اقدامات مفیدی در نحوه ی ثبت نام و خدمات ارایه شده به زائرین انجام داده است ولی مسافرین می بایست به توصیه های مسئولین توجه کنند و از ثبت نام در کاروان های غیرمجاز که برخی تبلیغات زیادی نیز برای جذب مسافر می کنند، خودداری کنند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اخیراً از طرح هایی برای سفر ارزان قیمت به عتبات عالیات و تخصیص وام بدون بهره به مسافران خبر داد. یکی از مهم ترین مسائلی که مسافران باید به آن توجه کنند داشتن بیمه مسافرتی می باشد. با توجه به احتمال بالای گم شدن مدارک و بیماری های گوناگون به دلیل مسافرت تعداد بالای زائرین از کشورهای مختلف، و بالا بودن هزینه های درمان، به همراه داشتن بیمه نامه مسافرتی برای سفر به عتبات عالیات یکی از ملزومات سفر می باشد.

مسافران عزیز می توانند بیمه نامه مسافرتی خود را از بخش خرید آنلاین بیمه مسافرتی بصورت آنلاین خرید و دریافت نمایند.

پس از ورود به بخش خرید آنلاین مسافرتی می بایست کشور مقصد را عراق انتخاب کرده و مدت سفر خود را مشخص نمایید. بعد از جستجو بیمه نامه های مختلف با پوشش ها و مبالغ متفاوت برای شما نمایش داده می شود.

شما می توانید تعداد آیتم های قابل پوشش و شرایط و پوشش های بیمه نامه مسافرتی را به تفکیک مطالعه فرمایید و با توجه به نیاز خود اقدام به خرید بیمه نامه مسافرتی مناسب نمایید.

پس از مطالعه آیتم های تحت پوشش و مبالغ پوشش می بایست دکمه ی انتخاب را برای خرید بیمه نامه بزنید. در این بخش اطلاعات مسافر باید به دقت وارد شود. پس از پر کردن اطلاعات دکمه ی صدور بیمه نامه را زده و برای پرداخت آنلاین هزینه بیمه نامه اقدام نمایید. پس از پرداخت هزینه ی بیمه نامه از درگاه بانک، به وب سایت هدایت می شوید و امکان دانلود بیمه نامه به شما داده می شود. همچنین بیمه نامه به آدرس ایمیلی که هنگام پر کردن اطلاعات وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

تاریخ شروع بیمه نامه از زمان خروج از مرزهای رسمی جمهمری اسلامی ایران(ثبت مهر خروج در گذرنامه) بوده و اعتبار آن تا پایان مدت بیمه نامه می باشد.

در صورت بروز هر گونه حادثه یا مشکل می بایست با شماره تلفن های درج شده روی بیمه نامه تماس گرفته و مورد را به همکاران ما اطلاع دهید. همکاران ما بصورت 24 ساعته و فارسی زبان در خدمت زائران گرامی هستند.

در صورت هر گونه سوال ابتدا بخش سوالات متداول را مطالعه نمایید و در صورت حل نشدن از بخش تماس با ما اقدام کنید.

التماس دعا

logo-samandehi