رازهایی ارزشمند درباره بیمه مسافرتی

اکثر اوقات ما بیمه نامه های مسافرتی خارجی را غیرضروری می دانیم و آنها را جزو هزینه های اضافی می دانیم. هزینه های گزاف سفر و پرواز از یک طرف، هزینه ی بیمه مسافرتی هم پرداخت کنیم؟!؟!

اکثر مسافران به دلیل عدم آگاهی، با خرید بیمه نامه مسافرتی در زمان سفرهای بین المللی مشکلی دارند و فکر می کنند بیمه نامه مسافران خارج از کشور فشار سنگینی برای فرد در طول سفرهای خارجی ایجاد می کند.

در اکثر اوقات هزینه ی خرید یک بیمه نامه مسافرتی برابر با هزینه ی کرایه یک مسیر تاکسی در خارج از کشور است، بارها شده که مسافران با ما تماس گرفته اند و وقتی قیمت بیمه مسافرتی را به آنها اعلام کرده ایم بخاطر کم بودن هزینه تعجب کرده اند!

اگر شما به هر دلیل نمی خواهید هزینه ی بالایی برای بیمه نامه مسافرتی بپردازید می توانید از بیمه نامه طرح اقتصادی استفاده کنید که به مراتب هزینه ی کمتری نسبت به بیمه نامه های عادی دارند. البته باید به این نکته توجه داشت که تعداد موارد پوشش بیمه نامه های طرح اقتصادی نسبت به بیمه نامه های عادی و طلایی کمتر است ولی به هر حال همراه داشتن یک بیمه نامه، هر چند با تعداد پوشش های کم از نداشتن آن بهتر است. لازم به ذکر است که بیمه نامه های طرح اقتصادی موارد ضروری بیمه نامه های دیگر مانند پرداخت هزینه ی بستری شدن در بیمارستان، فوریت های دندانپزشکی و ... را پوشش می دهند. با تدابیر بیمه پاسارگاد برای برخی از کشورها بیمه نامه مسافرتی طرح اقتصادی 20000 یورو و 10000 یورو نیز ارایه می شود که هزینه ی بسیار پایینی دارند. بعنوان مثال هزینه ی بیمه نامه مسافرتی برای سفر به کشور امارات به مدت 10 روز برای یک فرد 35 ساله حدود 20000 تومان می باشد!

برخی از مسافران به دلایل مختلف خرید بیمه مسافرتی را امری بیهوده و هزینه ای اضافی می دانند، در ادامه به برخی روایت ها از زبان مشتریان می پردازیم:

روایت اول: زمان پرواز من بیشتر از یک ساعت نیست بنابراین من برای همچنین سفر کوتاهی نیازی به بیمه نامه مسافرتی ندارم.

حقیقت امر: حالت های اضطراری و اورژانسی به زمان پرواز بستگی ندارد. یک شرایط اضطراری می تواند در کسری از ثانیه اتفاق بیفتد.

  • پروازتان تاخیر داشته باشد و شما پرواز بعدی را از دست بدهید
  • پروازتان کنسل شود و شما سردرگم بمانید
  • چمدانتان را گم کنید
  • در مسافرت سرما بخورید
  • و ...

 تمام این شرایط به هیچ وجه به زمان بستگی ندارد. اتفاق می تواند هر زمانی رخ دهد و تنها راه حل ممکن برای آماده بودن جهت مقابله با این امور خرید بیمه نامه مسافرتی است. شما می توانید در زمان وقوع یک شرایط اورژانسی در طی عبور و مرور از کمک های مالی بهره ببرید و با این کار استرس را از خودتان دور کنید.

روایت دوم: بیمه نامه های مسافرت خارجی گران هستند و من قادر به پرداخت هزینه ها نیستم

حقیقت امر: اولین و مهمترین امری که باید به آن توجه کرد این است که اگر قادر به پرداخت هزینه ی ناچیز بیمه نامه مسافرتی نیستید پس حتما از عهده ی هزینه ی سفرتان هم بر نمی آیید.

بیمه نامه مسافرتی خارج از کشور اصلا گران نیست، این فقط در ذهن برخی از مسافران شکل گرفته است. اگر می خواهید هزینه ی کمتری بابت خرید بیمه نامه مسافرتی بپردازید کافی است بیمه نامه های طرح اقتصادی را انتخاب کنید.توجه داشته باشید که آژانس های مسافرتی زیادی وجود دارند که بیمه نامه هایی با پوشش های پایین و تعداد موارد پوشش کم را به قیمت بالا به مسافران می فروشند در صورتیکه شما می توانید در سایت بیمه مسافر با مراجعه به بخش خرید آنلاین بیمه مسافرتی، بیمه نامه های مختلف را با پوشش های متفاوت و تعداد آیتم های مختلف ببینید و نسبت به نوع سفر و شرایط خود بهترین بیمه نامه را انتخاب و بصورت آنلاین نسبت به خرید بیمه نامه مسافرتی اقدام نمایید.

 

 

روایت سوم: خرید بیمه نامه و دریافت آن از آژانس های مسافرتی بسیار پر دردسر است

حقیقت امر: شرکت بیمه مسافر به راحتی امکان خرید آنلاین بیمه نامه مسافرتی را برای مسافران عزیز فراهم ساخته است. با توجه به اینکه برخی از مسافران از شهرستان ها و یا حتی از خارج کشور نیاز به خرید بیمه نامه مسافرتی دارند، ممکن است مراجعه آن ها به دفاتر بیمه و آژانس های مسافرتی سخت و یا غیر ممکن باشد، در صورتیکه با مراجعه به بخش خرید آنلاین بیمه نامه مسافرتی می توانید نسبت به خرید آنلاین بیمه مسافرتی اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که بیمه نامه ها مانند E-Ticket هستند و بصورت الکترونیکی صادر می شوند و نیازی به مراجعه حضوری به دفتر بیمه نیست، شما می توانید پس از طی مراحل خرید آنلاین، بیمه نامه خود را پرینت کنید و همراه داشته باشید.

روایت چهارم: شرکت های بیمه اغلب در زمان وقوع حادثه نسبت به پرداخت خسارت و جبران مافات رغبتی به همکاری و مساعدت نشان نمی دهند

حقیقت امر: در اکثر موارد مشکل زمانی رخ می دهد که در زمان خرید بیمه نامه سوء تعبیری صورت گرفته باشد. اگر شما به هنگام خرید بیمه نامه مسافرتی شرایط و موارد تحت پوشش بیمه نامه را به دقت نخوانده باشید یا از نماینده معتمد بیمه نامه را خریداری نکرده باشید احتمال اینکه با مشکل مواجه شوید و نتوانید ادعای جبران خسارت کنید بالا میرود. در اینجا لیستی از مواردی که به شما کمک می کند تا در زمان بروز حادثه یا مشکل، بدون هیچ زحمتی درخواست خسارت کنید را به ذکر می کنیم:

  • موارد ذکر شده در بیمه نامه را به دقت مطالعه نمایید
  • شرایط و پوشش های بیمه نامه های مسافرتی آنلاین را با هم مقایسه کنید
  • تعداد آیتم های تحت پوشش بیمه نامه را در نظر داشته باشید
  • سقف پوشش هر یک از موارد تحت پوشش بیمه نامه را مطالعه نمایید
  • بیمه نامه های مسافرتی آنلاین را خریداری کنید ؛ این روش به شما این امکان را می دهد که اطلاعاتتان را به درستی در فرم های مربوطه وارد نمایید

 بسیار خوب، اگر شما موارد بالا را به درستی مطالعه کرده باشید می توانید بدون نگرانی نسبت به انتخاب و خرید بیمه نامه مسافرتی اقدام نمایید و از خرید خود مطمئن باشید. اهمیت داشتن بیمه نامه مسافرتی را هرگز دست کم نگیرید. از سفرتان نهایت لذت را ببرید

 

logo-samandehi