هزینه های پنهان بیمه مسافرتی ارزان

شما برای گذراندن تعطیلات خود قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید، به احتمال زیاد وضعیت آب و هوا را چک کرده اید، یک چمدان، مایو و تیشرت جدید نیز خریده اید!!!! اما آیا در مورد بیمه مسافرتی خود فکر کرده اید؟

در تنگنای زمان و بودجه ی قبل از مسافرت احتمال اینکه به سراغ یک بیمه مسافرتی ارزان بروید زیاد است. اما چه از طریق آژانس های مسافرتی اقدام به سفر کرده اید و چه بصورت شخصی اقدام کرده اید می بایست به نکات ریزی در مورد بیمه مسافرتی خود توجه کنید و از قوانینی که در صورت بروز بیماری یا حادثه، هزینه های گزافی به شما متحمل می کنند آگاه باشید.

مطمئناً هیچکس مایل نیست تعطیلات خود را در بیمارستان سپری کند ولی حادثه خبر نمی کند!

اکثر شرکت های بیمه، بیمه مسافرتی طرح اقتصادی و ارزان ارایه می دهند ولی اغلب آنها در زمان مطالبه و ادعای مسافر پوشش های بسیار اندک و استثنائات زیادی دارند.

شما می بایست به هنگام خرید بیمه نامه به تعداد و نوع پوشش های بیمه نامه دقت کنید و با وسواس آنها را مطالعه نمایید. در صورتیکه سابقه ی بیماری قلبی، فشار خون، قند خون یا بیماری خاصی دارید حتماً بیماری خود را با مشاوران بیمه در میان بگذارید زیرا در مورد بیماری های مسبوق به سابقه فقط هزینه های اورژانس را پوشش می دهد.

بعنوان مثال هزینه بیمه نامه منطقه شینگن طرح اقتصادی با تعهد 30000 یورو برای فردی به سن 35 سال با 10 مورد پوشش حدود 90000 تومان تمام می شود ولی برای همان فرد هزینه ی بیمه نامه طلائی منطقه شینگن با تعهد 50000 یورو با 17 مورد پوشش حدود 97000 تومان می شود. تفاوت این دو بیمه نامه 7000 تومان است که در هزینه های مسافرت به خارج از کشور مبلغ ناچیزی است، ولی تفاوت پوشش های این دو بیمه نامه بسیار متفاوت هستند و به هنگام بروز بیماری یا حادثه می تواند هزینه های بسیار زیادی به شخص بیمه شده تحمیل کند.

برخی از آژانس های مسافرتی بخاطر اینکه مسافران خود را بصورت گروهی بیمه می کنند و برای بالا بردن سود خود اقدام به خرید بیمه نامه ارزان برای مسافران خود می کنند، به همین دلیل مسافران گرامی می بایست با دقت و وسواس موارد پوشش بیمه نامه مسافرتی صادر شده را مطالعه نمایند.

دقت داشته باشید که برخی از آژانس های هواپیمایی فقط زمانی برای مسافر بیمه نامه مسافرتی صادر می کنند که مسافر تور کامل خریداری کند و برای مسافری که بلیط تکی خریداری کند بیمه نامه مسافرتی صادر نمی کنند، و مسافر باید به شخصه اقدام به خرید بیمه نامه نماید.

به گفته ی یکی از مسافران: "برای خرید بیمه نامه مسافرتی نباید فقط به قیمت آن دقت کرد. گاهی اوقات بیمه نامه ارزان پوشش های مناسبی برای مسافر تامین نمی کند و مسافر می تواند فقط با پرداخت چند هزار تومان بیشتر بیمه نامه ای با تعداد پوشش های بیشتر و تعهدات بالاتر درمانی خریداری کند."

سعی کنید بیمه نامه مسافرتی خود را با توجه به نوع سفر خود خریداری نمایید. در صورتیکه در سفر خود قصد انجام فعالیت های خاص نظیر اسکی، سنگ نوردی، رفتینگ و ورزش های خطرناک دارید حتماً مسئله را با مشاوران بیمه در میان بگذارید، زیرا حوادث ورزش های خطرناک شامل موارد تحت پوشش بیمه نامه مسافرتی عادی نمی شود و شما می بایست برای پوشش این گونه حوادث بیمه نامه جدا خریداری نمایید.

شما می توانید قبل از خرید بیمه نامه مسافرتی از طریق بخش پوشش های بیمه مسافرتی پاسارگاد، تعداد موارد و پوشش های انواع بیمه نامه را مقایسه و مناسب ترین بیمه نامه را خریداری نمایید.

در صورتیکه قصد چند بار سفر در بازه های مختلف زمانی دارید خرید بیمه نامه مسافرتی multiple برای شما مقرون به صرفه خواهد بود.

ناشر : بیمه مسافر
نویسنده : مقالات بیمه مسافر
تاریخ انتشار : 1395/10/13
تعداد بازدید : 3,514
logo-samandehi