سوالات متداول بیمه مسافرتی

طبق تعداد روزهای سفر مسافر(ولی طبق آیین نامه بیمه مرکزی کشور بیشتر از 92 روز اقامت متوالی نباید باشد).

با مراجعه به بخش خرید آنلاین بیمه مسافرتی می توانید بصورت فوری اقدام به خرید و دریافت بیمه نامه مسافرتی نمایید. پس از اتمام مراحل خرید بیمه نامه صادر شده و به شما امکان دانلود بیمه نامه داده خواهد شد. همچنین بیمه نامه ها برای شما ایمیل خواهد شد. که پش از دانلود بیمه نامه مسافرتی می توانید از آنها پرینت بگیرید و هنگام سفر به همراه داشته باشید.

بخاطر امنیت در سفر و بالا بودن هزینه های درمانی خارج از کشور.

خیر، ولی سن مسافر به دلیل اینکه ریسک شرکت بیمه را مشخص می کند، باید مشخص شود.

بله، برای استفاده از بیمه نامه مسافرتی، حتماً باید به هنگام خروج از کشور مهر خروج از کشور در پاسپورت مسافر درج شود. به همین دلیل مبدأ سفر باید ایران باشد. مسافری که بیمه نامه مسافرای خریداری کرده، نمی تواند برای شروع سفر کشور دیگری را بعنوان مبدأ سفر انتخاب کند.

در صورت بروز بیماری یا حادثه با شماره تلفن هایی که در بیمه نامه ذکر شده تماس گرفته، شماره بیمه نامه و کشور مقصد را اعلام نمایید.


مسافر باید به مراکز درمانی مراجعه نموده و مرکز درمانی به آدرس ایمیلی که در بیمه نامه ذکر شده، گزارش پزشکی و حدود هزینه های درمانی را ارسال می نماید. شرکت بیمه در پاسخ آن ایمیل، جهت ارائه خدمات برای شخص بیمه شده، گارانتی ارسال می نماید. بدین معنا که فرد بیمه شده تا سقف بیمه ی خریداری شده تحت پوشش شرکت بیمه پاسارگاد می باشد، و هزینه ای بابت درمان پرداخت نمی نماید.

در شرایط عادی خرید بیمه نامه مسافرتی جز برای گرفتن ویزا اختیاری است.


داشتن بیمه مسافرتی برای گرفتن ویزا از سفارت خانه کشورها الزامی است. بخصوص کشورهای عضو شینگن.


در صورتیکه مسافر ویزای چند ساله داشته باشد و یا اقامت کشوری را دارد، خرید بیمه مسافرتی برای سفر به خارج از کشور الزامی نیست.

خیر، تاریخ شروع بیمه نامه مسافرتی از تاریخ آغاز سفر خواهد بود (از زمانی که مهر خروج از کشور در پاسپورت درج می گردد).

هزینه بیمه نامه به سن مسافر، تعداد روز سفر و منطقه جغرافیایی محل سفر بستگی دارد. جهت آگاهی از هزینه صدور بیمه نامه به بخش خرید آنلاین بیمه مسافرتی مراجعه نمایید.

بله، با درخواست کتبی خریدار(بیمه گذار) و مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی بیمه.

تمامی حوادث و بیماری ها مشروط به اینکه بیماری مسبوق به سابقه نباشد(در بیماری های مسبوق به سابقه فقط هزینه های اورژانس قابل پرداخت می باشد).


برای مطالعه لیست کامل به بخش شرایط و پوشش بیمه های مسافرتی مراجعه نمایید.

بله، در صورت خرید بیمه نامه گروهی (Multiple)
اگر بیمه نامه انفرادی (Single) باشد با اولین خروج از کشور آن بیمه نامه از درجه اعتبار ساقط می گردد.

بیمه نامه انفرادی(Single) برای یکبار خروج از کشور می باشد و پس از خروج از کشور و انقضای مدت زمان بیمه نامه، منقضی می گردد.


بیمه نامه گروهی(Multiple) برای چند بار خروج از کشور می باشد و از زمان اولین خروج از کشور مدت زمان بیمه نامه مورد محاسبه قرار می گیرد.

خیر، این بیمه نامه کاملاً اختیاری می باشد، مگر اینکه کشور مقصد داشتن بیمه نامه را اجبار نموده باشد (بعنوان مثال ارائه بیمه نامه مسافرتی جهت اخذ ویزای شینگن اجباری می باشد).

بله، کلیه ی شرکت های بیمه بصورت 24 ساعته و به زبان فارسی آماده ی پاسخگویی به مسافران عزیز هستند. در این خصوص جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

خیر، بیمه نامه مسافرتی قابل تمدید نیست و مدت اعتبار آن از تاریخ خروج از کشور به مدت خریداری شده می باشد. بیمه نامه مسافرتی در صورت اتمام زمان خریداری شده باطل می شود و مسافر می بایست مجدداً بیمه نامه مورد نظر را خریداری کند.

در بیمه نامه های گروهی (Multiple) یک سال


در بیمه نامه های انفرادی (Single) نود و دو 92 روز


در بیمه نامه های دانشجویی 6 ماهه و یک ساله

بله، بیمه نامه مسافرتی برای سفر به کشور خاصی صادر نمی گردد. فقط در زمان خرید می بایست مرز ورودی مشخص شود.

بله، با درخواست کتبی خریدار(بیمه گذار) و مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی بیمه.


لطفاً بخش قوانین ابطال بیمه نامه را مطالعه نمایید.

بله، با ابطال بیمه نامه خریداری شده و صدور بیمه نامه جدید قابل تغییر است(قبل از سفر و با درخواست کتبی و مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی بیمه).

بله، تاریخ شروع بیمه نامه از تاریخ خروج از کشور محاسبه می گردد. بر اساس تعداد روز سفر خریداری شده.

logo-samandehi